PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397071}
7,3 68 867
ocen
7,3 10 1 68867
7,7 31
ocen krytyków
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
powrót do forum filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

temu gościowi który to przetłumaczył, powinni dać oscara!

myśle że jakby zrobić ranking, najbardziej chujowych tłumaczeń tytułu, ten byłby w pierwszzej 10siatce, spokojnie ...

ocenił(a) film na 8
mieszkoxxx

Tiaaa...

A co do Brugii - byłem tam. I o ile Kraków wciąż pozostaje moją miłością, to Brugia jest moją namiętnością :P. Piękne dziewczyny w szkolnych mundurkach... Ach...

Arthaniel

kraków to zaściankowa pipidówka.
nie wiem co ludzie widzę w tej mieścinie ciekawego.

ocenił(a) film na 4
suszyMie

Zgadzam sie Kraków to syf i brud dobry dla zbuntowancyh studencików pierwszego roku.

ocenił(a) film na 9
mieszkoxxx

Zgadzam się w zupełności, przebił nawet "podziemny krąg"czy "więzień nienawiści".

mieszkoxxx

tłamczenie tytuły fatalne...
ale jeśli Brugia jest tak piękna jak pokazano w filmie to chyba warto się tam wybrać :)

ocenił(a) film na 9
aga1021

Jeśli po tym filmie pomyśli tak wiele ludzi, to nie będzie już taka piękna... wiesz, masy turystów itd.

mieszkoxxx

Wiele osób zrezygnuje z seansu tylko z powodu tytułu. A to wielka szkoda.
Osobiście widziałem wersje z niemieckim dubbingiem, Pt. (w wolnym tłumaczeniu) ''Zobaczyć Bruge ... i umrzeć?''

Film kapitalny, świetna gra aktorska, barwne postacie, dobrze skompilowana fabuła. Daje 9 poniewaz wiele osob zaniza ocene z blachych powodow, a szczerze chciałbym go polecić.
Polaczenie akcji, dramatu, inteligentnego humoru (Tak, uwazam ze humor w tym filmie jest inteligentny) i historii milosnej, z jakze przystojnym panem Farrelem.
Godne polecenia.

Pozdrawiam, Dominikk

ocenił(a) film na 8
mieszkoxxx

Gwoli ścisłości - to nie do końca inwencja tłumacza/dystrybutora. "Shoot first, sightsee later" to podtytuł, który pojawia się na anglojęzycznych plakatach. "Wina" tłumacza polegała więc co najwyżej na zastąpieniu tytułu podtytułem (czy też hasłem z plakatu).

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Wcale nie tak tragiczny ten tytuł. Po prostu przetłumaczyli podtytuł, z tymże jak dla mnie powinno być "Najpierw zwiedzaj, potem strzelaj":)

mieszkoxxx

To nie chodzi, że ludzie nie umieją tłumaczyć, tu jest ciekawy artykuł n/t polskich tytułów. Poczytaj i zobaczysz o co na prawdę chodzi:)
http://www.filmweb.pl/news/ARTYKU%C5%81+Polskie+t%C5%82umaczenia+tytu%C5%82%C3%B 3w+filmowych-44124

bs85

"In Bruges to jest nazwa miejscowości w Belgii". Pozdro koleś... Tytuł dobry, autor na pewno wiedział co robić, tragiczne tłumaczenie to miał "Dirty Dancing".

ocenił(a) film na 8
mieszkoxxx

Moim zdaniem tytuł dobrze oddaje klimat filmu.
Pozdrawiam

materac2

Ale za co te 7.5 przeciez ten film był strasznie nudny

ocenił(a) film na 5
drhouse1993

(podzielam zdziwienie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones