PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397071}
7,3 68 820
ocen
7,3 10 1 68820
7,7 31
ocen krytyków
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
powrót do forum filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

Tytuł polski-totalna porażka. Kto jest autorem, na Boga???:)
Za to sam film świetny-czarny humor, piękne plenery, zaskakująca historia. I właśnie dlatego w październiku jadę do ...Brugii!:)

ocenił(a) film na 7
legrandbleu58

W którym hotelu Pani się zatrzyma ?
Odradzam spacery pod wieżą ( spadają gangsterzy )

chezare

Co noc w innym:) Pod wieżą będę ostrożna. Dziękuję za sugestię:)

ocenił(a) film na 10
legrandbleu58

Całkowicie się zgadzam, co do tego tytułu. Jak można film o oryginalnym tytule 'In Bruges' przetłumaczyć na 'Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj'?! To już chyba szczyt wszystkiego... :/

ocenił(a) film na 10
juanitta

Polski tytuł nawetnawet pasuje do treści filmu, ale i tak uważam za zbyteczne krzywdzenie filmów w ten sposób. Oryginalnemu tytułowi wcale niczego nie brakuje :|

ocenił(a) film na 7
legrandbleu58

no mnie też rozkur*ił na łopatki polski tytuł, co za po*eb go wymyślił?! najpierw strzelaj, później zwiedzaj, no ja pier***e :/ gdybym nie znała oryginalnego tytuły i nic nie wiedziała o tym filmie to pomyślałabym, że to jakaś komedia :/ ale oczywiście w polsce mają wielkie problemy z nadaniem oryginalnego tytułu -_- żałosne.

HardstyleBaby

żałosne jest gdy ktoś feruje takie wyroki dotyczące "polskiego" tytułu tego filmu nie wiedząc totalnie nic o oryginale... A sytuacja wygląda tak, że tytuł "najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" nie jest wcale wymysłem polskich tłumaczy i dystrybutorów filmowych ponieważ jest to oryginalny podtytuł filmu "In bruges", który występuje w angielskiej formie na wszystkich plakatach i okładkach tego filmu i który to podtytuł, jak już ktoś trafnie zauważył, świetnie pasuje do nieco abstrakcyjny klimat filmu i jego czarnego humoru. Moja rada na przyszłość: poznać dokładnie oryginalny tytuł zanim zacznie się odsądzać od czci i wiary mitycznych "polskich tłumaczy" bo można się ośmieszyć, niezależnie od ilości przekleństw zawartych w takim poście..;)
pozdrawiam i życzę większego zastanowienia się zanim coś się w świat puści:)

nuanda029

Założyłem konto na filmwebie tylko po to, by napisać tego posta. nuanda029 - nie wiem kim jesteś, ale przywracasz mi wiarę w ludzi. Dziękuję i pozdrawiam. :)

P.S. Jestem z wykształcenia tłumaczem. Temat translatu tytułów filmowych jest mi tym bardziej bliski, że pisałem o tym pracę dyplomową.

ocenił(a) film na 7
rfvbgt

Myślę, że nazwa ma cel jedynie marketingowy. Przecież "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" to tytuł znacznie ciekawszy dla przeciętnego Kowalskiego niż jakieś tam "W Brugii" :)

ocenił(a) film na 8
rfvbgt

Wiesz co ja myślę że ten artykuł nieodżałowanego Tomasza Beksińskiego powinien znać na pamięć każdy tłumacz i "tłumacz". Szczególnie polecam fragment o słowie "caucasian". http://www.beksa.ovh.org/Opowiesci%20z%20krypty/Patetyczny%20bekart.htm

ocenił(a) film na 8
rfvbgt

"temat translatu tytułów"? Nie mam pytań.
Facepalm też jest metodą na popularność, ale szkoda, że produkty takich "translatorów" potem trafiają do ludzi.

ocenił(a) film na 9
nuanda029

Nareszcie ktoś normalny, polski tytuł to w hasło reklamujące film. Proste.

ocenił(a) film na 8
legrandbleu58

byłem w maju, polecam Brugię, jest piękna :)

staxu

Słyszałem, że to piekło :D

ocenił(a) film na 8
SanjurodeValmont

zgadza się, ale przecież ogólnie wiadomo, że piekło jest piękne :P

legrandbleu58

Oglądałem ten film kiedyś w TV i tam tytuł brzmiał "Brugia"... Dziwne... A film świetny!

ocenił(a) film na 8
LaScA

wcale nie dziwne. po prostu "prawie" dosłownie przetłumaczyli angielski tytuł "In Bruges"

ocenił(a) film na 8
legrandbleu58

Poczytajcie w "ciekawostkach". Jest wyjaśniony polski tytuł.

legrandbleu58

Parafrazujac tytuł: najpierw sie doucz, pozniej krytykuj, bo twoj wpis to totalna kompromitacja.

ocenił(a) film na 8
legrandbleu58

Tego typu tłumaczenia tytułów filmu powinny być karalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones