PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397071}
7,3 68 867
ocen
7,3 10 1 68867
7,7 31
ocen krytyków
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
powrót do forum filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

Szekspir byłby dumny

ocenił(a) film na 7

Skromny, mały filmik (pomimo znanych nazwisk w obsadzie), który jednak zrealizowano w zgodzie z najlepszą brytyjską tradycją. Makabryczny, czarny humor, absurdalne sytuacje i ciekawi bohaterowie. Czegóż chcieć więcej! Jest jeszcze świetna muzyczka i kilka scen, które całkowicie rozbrajają.

Naprawdę fajny filmik, który zrealizowany został z pasji i miłości do kina nie zaś z wyrachowania i liczenia na wielką kasę (przy tej ilości padających z ekranu wulgaryzmów i naprawdę paru dosadnie krwawych scen, hitem kinowym "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" na pewno się nie stanie).

ocenił(a) film na 9
torne

Jakkolwiek rzeczywiście nie został hitem kinowym to filmem kultowym pewnie mógłby. Spudłowana egzystencja płatnych morderców umiejscowiona w surrealistycznej,dla opowiadanej historii, scenerii.Wśród kilku możliwości interpretowania zawartości myślowej jest i ,,podejrzenie" o moralitet co nieco łagodzi sprzeciw wobec nierealistycznego finału. Obejrzałem dopiero teraz, po trzech latach od premiery i jestem pod dużym wrażeniem. Czytając wcześniej sporo o filmie nie spodziewałem się, iż jest aż tak dobry.
Good night and good luck, esforty.
9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones