PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397071}
7,3 68 867
ocen
7,3 10 1 68867
7,7 31
ocen krytyków
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
powrót do forum filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

Spolszczony tytuł.

ocenił(a) film na 8

Zwykle nie przelewam swojej frustracji na posty, ale krew mnie zalewa, gdy jeden baran wymyśli coś w rodzaju "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj", a drugi debil (wpływowy) stwierdzi, że to dobry tytuł i uczyni go oficjalnym.

ocenił(a) film na 8
gEn_

Poczytaj ciekawostki do filmu to poznasz genezę polskiego tłumaczenia tego filmu pzdr.

ocenił(a) film na 7
DogCJ

To żaden argument, dawanie podtytułu, albo hasła reklamowego to jakiś absurd.

To tak jakby w Polsce sprzedać samochody Mercedesa jako "Zero kompromisów. 100% satysfakcji".

Już nie wspomnę o tym, że jednak po angielsku hasło reklamowe ma moc, brzmi dźwięcznie, a po Polsku jest o wiele dłuższe i łamie język.

ocenił(a) film na 8
Selekos

Debilne tlumaczenia oryginalnych tytułow powinny byc karane przymusowym ogladaniem po kolei wszystkich odcinków m jak mostowiak

ocenił(a) film na 7
DogCJ

gdzie?? i po co ??
debilny polski tytuł.
przeciez moze zostac "in bruges"

użytkownik usunięty
sabaabes

Jeśli już to "W Brugii", pozostawienie oryginalnego tytułu doprowadziłoby pewnie do masowych kompromitacji przy biletowych kasach :)

ocenił(a) film na 9
gEn_

gdybym znała polski tytuł przed obejrzeniem, to zapewne w ogóle bym się za ten film nie zabrała... więc dobrze, że go nie znałam, bo obejrzeć naprawdę warto

ocenił(a) film na 10
gEn_

Zgadzam sie, jacys dyletanci zniszczyli wznioslosc tego filmu, bo widzieli w nim tylko strzelanine i smieszne dialogi. Tfu

ocenił(a) film na 8
gEn_

Podpisuję się rękoma, nogami i czym tylko można. Poza tym nazywając to coś debilem, robisz krzywdę debilom.

Sanderus

ja rowniez jestem przeciwnym niszczeniu tytulow, juz przy nie jednym filmie komentowalem bo mnie to poprostu wkurza jsk mozna tak robic kiedy mozna bylo to mormalnievprzetlumaczyc

ocenił(a) film na 8
gEn_

Przyznam Ci rację. Tytuł jest tak idiotyczny, że nie zachęcał mnie do obejrzenia. Nawet zwiastuny w cyfrze nie działały na mnie zachęcająco. Któregoś wieczoru postanowiłem obejrzeć go z nudów i... bardzo się cieszę, że go obejrzałem. bardzo fajnie zrobiony, trzymający w napięciu film.
Ciekawe ilu fajnych rzeczy nie obejrzałem z powodu kretyńskiego tłumaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones