PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397071}
7,3 68 867
ocen
7,3 10 1 68867
7,7 31
ocen krytyków
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
powrót do forum filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

Film fantastyczny. Doskonałe brytyjskie poczycie humoru. Polskie tłumaczenie filmu, jak zwykle żenada...

ocenił(a) film na 7
ewela2009

Ponieważ za dystrybucję pod dobrze przetłumaczonym tytułem się dużo więcej płaci.
Chyba nie myślisz, że w Polsce nie mamy wystarczająco dobrych tłumaczy przysięgłych itp.
Wszystkim rządzi pieniądz...... tytuł jest znakiem rozpoznawczym...coś jak nazwa własna marki (np. Pepsi)
więc jak chcesz rozprowadzać film pod nazwą własną to musisz płacić więcej

tytuły więc celowo się zmienia - aby mniej zapłacić i więcej zostało w Twej kieszeni
po drugie - czasami dobiera się ich brzmienie pod konkretnych odbiorców narodowościowych... (dialogi w filmach też często się zmienia pod dany kraj)

ocenił(a) film na 7
ewela2009

Polecam spojrzeć na oryginalny plakat:
http://www.impawards.com/2008/in_bruges_ver2_xlg.html

Polski tytuł to w wersji angielskiej podtytuł, więc - bez spiny. :) To nie "Wirujący seks".

ocenił(a) film na 8
Gusztav

Lel, "podtytuł". Raczej hasło reklamowe filmu. Nie widziałem podtytułu nad tytułem.

ocenił(a) film na 7
kip3R

Tak, masz rację, dobrze poprawiłeś, hasło reklamowe. Czy to jakkolwiek unieważnia mój powyższy argument? :) Nikt dotąd nie zwrócił uwagi, że nie zostało to wzięte z sufitu... Ale napisałem "podtytuł", co za wstyd! :)

ocenił(a) film na 8
Gusztav

Wstyd. Idź do kąta i przemyśl swoje zachowanie

ocenił(a) film na 6
ewela2009

Jesli chodzi o brytyjskie poczucie humoru w kinach akcji, to reżyser "W Brugii" mógłby Ritchiemu na planie biegać po kawę.

ocenił(a) film na 8
oppserwatorr

Nie może. To Ritchie już jemu biega po kawę ( zgięty w pół ) :)

ocenił(a) film na 6
Tomiberyk

Polemizowałbym. Widziałem na własne oczy, jak na planie pytał przez walkie-talkie Ritchiego, czy chce latte, czy cappuccino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones