PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397071}
7,3 68 867
ocen
7,3 10 1 68867
7,7 31
ocen krytyków
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
powrót do forum filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

Po pierwsze zacznę od tego, że nic nie slyszałam o tym filmie. Dostałam go od znajomych do oglądnięcia - bo warto.
I bardzo się cieszę.
Dla mnie film rewelacyjny. Typowo angielski humor, przez pierwszą połowę filmu płakalam ze śmiechu. Mopmentami zastatnawiałam się, czy aby nie wypada trochę poważniej potraktować rozterki Raya - a tu nagle pojawia sie scena z jego próbą samobójstwa i próbą zabicia go przez Kena. I szlag wziął calą moją powagę. A sceny z karłem ( ups - krasnoludem) mnie rozwalały. Jak również zgrzyty Raya z turystami, kanadyjczykami itp.
I chociaż nie lubie Farella - to uważam że swietnie zagrał. Finns jak zwykle rewelacyjny i te jego teksty...
Ogólnie film mnie powalił na łopatki i napewno wrócę do niego wiele razy.
Polecam.

ocenił(a) film na 8
attra

W zupełności się z Tobą zgadzam. Ja jestem jedynie zawiedziony tym, że jest tak mało popularny. Widziałem go, zaraz po "premierze" w internecie i powiem szczerze, z niecierpliwością wyczekiwałem jakiejś reklamy bądź informacji o wejściu tego filmu w repertuary kin. No i zawiodłem się. Nawet go nie widziałem na pieprzonej półce z DVD w makro ! I w tym wszystkim smutne jest to, że ten film jest trochę jak krew w piach. Sporo się nad nim namęczyli i mimo swojej świetności, która pewnie trafiłaby do szerszej grupy odbiorców, niż do "piratów" internetowych, pójdzie w zapomnienie.

ocenił(a) film na 8
fail

to slabo patrzyles ,film mial dosc dobra reklame ,ale powiem szczerze ,ze ten co przetlumaczyl tytul na polski powinien dostac w leb.Przeciez ta nazwa sugeruje jakis idiotyczny film ,no ale tak to juz u nas jest

ocenił(a) film na 8
franc85

9/10 - oglądałem z 3msc. temu i film bardzo mi się podobał. Obejrzałem go jeszcze 2 razy :) Świetny :)!

franc85

Tytuł sie wziął z orginalnego podtytułu filmu, looknij na angielskie plakaty. I, moim przynajmniej zdaniem, brzmi lepiej niz mialby byc " W Brugii"

ocenił(a) film na 9
davil

Czy ja wiem czy lepiej? Po tytule myślałem że będzie coś jak "Włoska Robota" (angielska mi się bardziej podobała :P), a tu miłe zaskoczenie...

Tutaj na zachęte, jedne z najzabawniejszych scen, z napisami :P
http://www.youtube.com/watch?v=z1cnbhORaZY
http://www.youtube.com/watch?v=BAfh3rGRwYU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones